wtorek, 31 stycznia 2017

Escape room

Post o uprowadzeniu w bibliotece wydać się może nieco ekscentryczny....
Niektórzy mogą nawet pomyśleć, że nauczyciele bibliotekarze wypili dziś rano za dużo kawy.

Jednak to wszystko zdarzyło się  naprawdę!

W ramach akcji Ferie w KPCEN odwiedziła nas dzisiaj rozbawiona grupa z SP nr 10 we Włocławku. Uczniowie po wizycie w bibliotece wybierali się na lodowisko, a tymczasem kilkoro zostało porwanych, a pozostali uwięzieni w escape roomach. 

W uwolnieniu się pomogła im znajomość szkolnych lektur oraz umiejętność posługiwania się słownikami i encyklopediami.Zobacz więcej

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Poszukiwany Okrutny Smok
UPROWADZENIE W BIBLIOTECE

Okrutny Smok porwał dzieci, które przyszły na Ferie w KPCEN do Biblioteki Pedagogicznej KPCEN we Włocławku i zbiegł z nimi do Internetu. Nasz reporter donosi, że porywacz ostatnio był widziany, jak umykał ze swoimi ofiarami w stronę skrzynek mailowych.

Ruszyła dramatyczna akcja ratunkowa, która postawiła sobie za cel wytropić - dopaść - pokonać Okrutnego Smoka. Zdeterminowane grupy ratowników, sforsowały już tajne hasło do komputera i weszły do sieci. Ale jak wśród tysięcy, BA! Milionów! skrzynek mailowych odnaleźć tę właściwą?

Nasi eksperci radzą, aby poszukać jej pod rozsypanką wyrazową.

Dzielni ratownicy! Ułóżcie rozsypankę, być może po uporządkowaniu wyrazów znajdziecie adres skrzynki Okrutnego Smoka. Będziecie mogli napisać do niego maila z prośbą o uwolnienie porwanego kolegi.


Spełnijcie wszystkie jego żądania! 
Wasi koledzy są bezcenni!poniedziałek, 30 stycznia 2017

Ferie w KPCENDziś rozpoczęliśmy z samego rana! Gościliśmy bardzo sympatyczną grupę dzieci oraz nauczycieli z Zespołu Szkół Integracyjnych nr 1 we Włocławku. Był teatrzyk Kamishibai, chusta i tunel Klanzy, grywalizacja i rozmowy o książkach, a także kilka minut gier on-line.
Na zajęcia można się jeszcze zapisać.
Zobacz więcej