czwartek, 16 lutego 2017

Książki to lubią


Nasi czytelnicy i sympatycy nie zawsze przychodzą do nas, aby wypożyczać książki. Czasami odwiedzają bibliotekę, aby książki podarować. Wieloletni Czytelnik w same Walentynki  obdarował nas kompletem dzieł Szekspira.


Następnego dnia pewna sympatyczna para dostarczyła kolekcję, która pro publico bono trafi na akcję bookcrossingową.

Odwiedzając naszą placówkę, szukajcie tej ławeczki. 

Książki, które na niej znajdziecie, możecie zabrać ze sobą, przeczytać, odnieść i odłożyć w to samo miejsce lub przekazać dalej. Możecie także przynieść oraz włączyć do takiego obiegu własne książki, szczególnie te, które baaaardzo chcą być czytane, a nie lubią kurzyć się na półkach.


środa, 15 lutego 2017

Gamifikacja czytania

Wspierajmy zainteresowania czytelnicze naszych uczniów i dzieci. Oni kochają fantasy!  

Jak wiele egzemplarzy tej kochanej przez młodzież literatury  posiadacie w księgozbiorach swoich szkolnych bibliotek? 

Sapkowski, Roth, King, Martin, Rowling, Tolkien to często idole naszych gimnazjalistów.
Teraz ma szanse dołączyć do nich James Frey. Poznanie jego fascynującej trylogii samo w sobie może być niesamowitą przygodą, o wygranej nie wspominając 😏

Wejdź na stronę ENDGAME POLSKA i daj się porwać w multimedialny świat, gdzie rzeczywistość przeplata się z fikcją.


poniedziałek, 13 lutego 2017

Gorrrrrący luty

Kto ma dosyć zimna i mrozów, może udać się w literacką podróż na gorące piaski pustyń, gdzie temperatura dochodzi do +75 oC. Wspomnienia miłośników sportów ekstremalnych z „Wielkiego pustynnego szlema” zapewnią Wam wiele wrażeń. 
Te doznania zaserwował w tym miesiącu swoim wirtualnym czytelnikom niezawodny IBUK (bezpłatny kod dostępu można otrzymać w Wypożyczalni).

Od niektórych papierowych woluminów w naszych magazynach też zaczyna bić przyjemny żar. Nadchodzi Święty Walenty i mieszkające na półkach duchy legendarnych kochanków szepczą do siebie coraz czulej.

Jeśli lubicie nasze zagadki i quizy – sprawdźcie swoją wiedzę o tym,  kto, kogo i kiedy kochał, a także czy żyli razem długo i szczęśliwie. 
😍Rozwiązanie quizu podpowie też, jak uzupełnić ewentualne luki w romansowej edukacji, aby być należycie przygotowanym do Dnia Zakochanych 😍
I oczywiście nasza propozycja od serca..... zakoduj serca. 
Pobierz plik, wykonaj zadanie i odeślij nam mailem: wypozyczalnia@cen.info.plTutaj są Wasze serca: