wtorek, 19 grudnia 2017

Misz - masz, czyli szybki przegląd prasyGłos Nauczycielski z 13 grudnia 2017 donosi o wynikach badania  PRISL 2016. Progress InInternational Reading Literacy Study to międzynarodowe badanie osiągnięć czwartoklasistów w czytaniu realizowane co pięć lat przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Mierzenia Osiągnięć Szkolnych IEA w 50 krajach świata. To jedno z najbardziej prestiżowych badań edukacyjnych na świecie. Dobra wiadomość jest taka, że polscy czwartoklasiści znaleźli się na szóstym miejscu w międzynarodowym rankingu. Drugi, bardzo dla nas pozytywny wniosek z badań – polskie biblioteki szkolne na międzynarodowym tle też wypadają bardzo dobrze. Wyniki badań w rozmowie z Piotrem Skurą komentuje profesor Krzysztof Konarzewski.


Kolejna pozytywna informacja dotyczy naszego włocławskiego podwórka, a konkretnie otwartego we Włocławku Podwórka Talentów Nivea. Niewiele jest dobrych wiadomości o naszym mieście w mediach ogólnopolskich, więc te zamieszczone w opiniotwórczym Newsweeku 51/2017 bardzo nas cieszą.


Do kończącego rok numeru Biblioteki w Szkole 12/2017 dołączony jest plakat zachęcający do podjęcia wyzwania czytelniczego w 2018 roku. Z pewnością warto zainteresować uczniów tą akcją. A dla nauczycieli – omówienie zmian w Karcie Nauczyciela dokonane przez specjalistę w dziedzinie prawa oświatowego, prawnika Dariusza Skrzyńskiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz