Odjazdowy Bibliotekarz


ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ

17- 30 czerwca 2021

Akcja odbywała się w tym roku pod hasłem WIDZIAŁEM PRZYSZŁOŚĆ i była uhonorowaniem pamięci o Stanisławie Lemie. Odwiedziliśmy Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku, gdzie zobaczyliśmy, jak drukuje się w 3D. Trasa powiodła nas do Nadleśnictwa Włocławek, gdzie rozpoczęliśmy od gier i quizów na temat twórczości Lema, a zakończyliśmy piknikiem przy ognisku.
 26 czerwca - 3 lipca 2020

Motywem przewodnim szóstej we Włocławku edycji akcji rowerowej jest Mały Książę, książka autorstwa Antoine de Saint-Exupéry’ego francuskiego pisarza i lotnika. W tym roku przypada 120 rocznica urodzin pisarza.


👉#odjazdowykpcenchallenge 

7 czerwca 2019
"Poezja w koszyku piknikowym"

W piątek 7 czerwca ulicami Włocławka po raz piąty przejechał Odjazdowy Bibliotekarz – rajd rowerowy o zasięgu ogólnopolskim. Miłośnicy rowerów, czytelnicy i bibliotekarze po wspólnej przejażdżce nadwiślańską trasą wysłuchali, przy akompaniamencie gitary, piosenek Edwarda Stachury. Finałowy piknik w „zaczytanej” altanie Parku na Słodowie oscylował wokół twórczości tego poety, która do dziś wzrusza, porusza i inspiruje.
  

18 maja 2018
"Włocławek na szlaku wolności"
ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ 2017
 
Środowe popołudnie 21 czerwca 2017 roku spędziliśmy na rajdzie rowerowym Odjazdowy Bibliotekarz 2017. Tegoroczna, trzecia z kolei edycja odbywała się pod hasłem „Rok Rzeki Wisły”. W ten między innymi sposób nasza placówka włączyła się w obchody patronatu ustanowionego przez Sejm RP. Tradycyjnie już rajd poprzedził bookcrossing – wymiana książek między Uczestnikami rajdu. Tradycyjnie też nad bezpieczeństwem przejazdu czuwali członkowie Włocławskiego Krajoznawczego Klubu Rowerowego PTTK "CYKLISTA". 

Atrakcją specjalną tegorocznej edycji Odjazdowego Bibliotekarza była towarzysząca imprezie pokonkursowa wystawa prac nadesłanych na konkurs „Lapbook – Projekt Rzeka Wisła”. 

Trasa przejazdu prowadziła wzdłuż fragmentu Wiślanej Trasy Rowerowej. 

Zatrzymaliśmy się na Bulwarach im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie uczestnicy rajdu wzięli udział w  „Sleevface nad Wisłą” – zabawie polegającej na robieniu sobie nietypowych fotografii z książką. 

Przejechaliśmy Mostem im. Edwarda Śmigłego-Rydza, obchodzącą w tym roku 60.lecie stalową konstrukcją wpisaną już na stałe w pejzaż miasta. 

Ostatnim etapem wyprawy były odwiedziny u naszych przyjaciół w DPS „Na Skarpie”, gdzie wspólnie odtańczyliśmy integracyjną zumbę, a później  biesiadowaliśmy przy konkursach i kalamburach.Za rok kolejny Odjazdowy Bibliotekarz. Już dzisiaj zapraszamy! 
Na stronie q4.pl

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ 2016

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz