środa, 9 maja 2018

Odjazdowy Bibliotekarz 2018

Tegoroczny włocławski Odjazdowy Bibliotekarz będzie podążał szlakiem niepodległości. Atrakcją rajdu stanie się z pewnością gra miejska „Włocławek na szlaku wolności”, w której wezmą udział uczestnicy.
Od kilku już lat gry miejskie z powodzeniem promują miasta, ważne wydarzenia czy postacie, zapewniając przy tym porządną porcję zabawy jej uczestnikom. Są formą rozrywki odbywającą się już w wielu miastach świata. Założeniem jest wykorzystywanie przestrzeni miejskiej jako istotnego elementu rozgrywki. Ulice miasta stają się planszą gry.  
My także postanowiliśmy w ten sposób zaangażować uczestników w poznawanie historii naszego miasta z wykorzystaniem Kujawsko-Pomorskiej Platformy Edukacyjnej Edupolis i jej funkcjonalności (interaktywna mapa z zaznaczonymi punktami do odwiedzenia, zadania dla uczestników).
Tradycyjnie imprezie będzie towarzyszyć bookcrossing, a jeszcze jedną niestereotypową formą realizowaną w tym roku będzie czytelniczy flash mob.

Dołączcie do nas, a jeżeli już dzisiaj pragniecie poczuć klimat Odjazdowego Bibliotekarza,
👉zajrzyjcie do relacji z lat poprzednich

1 komentarz:

  1. Gry miejskie to świetny sposób na zabawę dla wielu osób. Bardzo dobry pomysł, szczególnie jeśli w grze będą elementy historii miasta.

    OdpowiedzUsuń