Zajrzyjcie do nowego Informatora online KPCEN, w ofercie otwartych zajęć edukacyjnych dla uczniów znajdziecie nasze tegoroczne propozycje. Oprócz tych tradycyjnych mamy dla Was (Nauczyciele i Uczniowie) kilka nowości.
Na wszystkie zajęcia można się zapisywać telefonicznie: 54 231 33 42, wew. 32
oraz mailowo: czytelnia@cen.info.pl
oraz mailowo: czytelnia@cen.info.pl
„Co ma wspólnego programowanie z czytaniem?” - na zajęciach odwołujemy się do idei obcowania w wykreowanym – zarówno poprzez kodowanie, jak i doświadczenia lekturowe – świecie, uczącym uczniów kodowania i logicznego myślenia.
„Interaktywne zajęcia z książką” - dzięki nim przedszkolaki i uczniowie edukacji wczesnoszkolnej mogą rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania czytelnicze, a także poznawać świat i utrwalać zdobytą już wiedzę. Ćwiczenia i zadania wykorzystywane podczas zajęć interaktywnych to propozycja zabaw i gier, które dzieci mogą wykonywać samodzielnie w domu.
„Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?” – znajomość różnych aspektów zachowania bezpieczeństwa w sieci należy do kluczowych kompetencji współczesnego człowieka. Tematykę i formę zajęć dostosujemy do wieku uczestników i przedstawimy w formie interaktywnych ćwiczeń.
„Jak publikować w sieci?” – zajęcia skierowane do młodzieży. Uczniowie poznają zasady publikowania w sieci (na facebooku, youtube, blogach itp.) własnych utworów w taki sposób, aby inni użytkownicy mogli z nich etycznie i legalnie korzystać.
„Nie tylko wujek Google i ciocia Wikipedia” czyli wyszukiwanie w Internecie, gromadzenie i dokonywanie selekcji informacji z wiarygodnych i sprawdzonych źródeł wiedzy oraz umiejętne poruszanie się w dynamicznej sieci informacji.
„Pierwsze kroki z programowaniem” – te zajęcia dostosujemy do wieku i umiejętności uczniów. Pokażemy, jak wykorzystywać języki programowania. Uczestnicy napiszą własny krótki program, dzięki któremu wybrane obiekty będą się poruszać w zaprogramowany sposób.
„Twoje dane, twoja sprawa” – tematyka skierowana do uczniów, dotyczy bezpieczeństwa w Internecie, a zwłaszcza ochrony danych osobowych w sieci.
„Włocławek moje miasto – gra miejska z wykorzystaniem urządzeń mobilnych” – funkcjonalności Platformy Edupolis pozwolą uczniom w ciekawy sposób poznawać historię i współczesność Włocławka.
„Z grą edukacyjną „W pustyni i w puszczy” rozwijamy kompetencje czytelnicze i kulturowe” - zajęcia z wykorzystaniem gry planszowej, która posiada również interesujące opcje na komputery i urządzenia mobilne. Zarówno rozgrywka na planszy jak i inne możliwości gry, pozwolą w atrakcyjnej, zabawowej formie podsumować omawianie lektury.
„Zabawy z algorytmami” to programowanie bez komputera z najmłodszymi, nazywane też kodowaniem na dywanie. Uczestnicy zajęć, zanim dobrze nauczą się pisać, utworzą pierwsze algorytmy, będące podstawą programowania. Zapraszamy przedszkolaków i dzieci klas 1-3.
W tej bibliotece jest naprawdę ciekawa oferta!
OdpowiedzUsuń