środa, 30 maja 2018

Misz-masz, czyli szybki przegląd prasyDzisiaj przegląd czasopism dla nauczycieli bibliotekarzy:

Jak co roku ogłaszane są wyniki badań dotyczących stanu czytelnictwa w Polsce. Dane z raportu prezentują i omawiają na łamach Poradnika Bibliotekarza (5/2018) Roman Chymkowski, Izabela Koryś, Dominika Michalak z Pracowni Badań Czytelnictwa IKiCz Biblioteki Narodowej.


Swój własny raport z międzynarodowych badań opublikowały na stronie internetowej Biblioteki w Szkole uczennice Gimnazjum nr 46 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Bydgoszczy, które przeprowadziły szeroko zakrojoną ankietę na temat czytelnictwa wśród swoich rówieśników. Dziewczyny zrealizowały projekt gimnazjalny Czytelnictwo nastolatków – oczami nastolatków. Brawo!


Przypominamy także, że tegoroczna edycja ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam,jak czytam” organizowanej przez miesięcznik Biblioteka w Szkole  przypada już 8 czerwca o godzinie 10.00. Jesteście gotowi?


Czy wiecie czym jest fantomatyka? My już wiemy. Nie, to nie jest zabawa w fanty. Podpowiemy, że fantomatyka jest związana z bardzo nowoczesnymi technologiami. O fantomatyce w bibliotece pisze Tomasz Spychało w  najnowszym numerze Bibliotekarza (5/2018).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz