czwartek, 6 maja 2021

W maju Ibuk Libra w nowej odsłonie

W nowej odsłonie wirtualna czytelnia  IBUK Libra określa sama siebie jako „Najlepsza czytelnia online” i oferuje prezent w postaci e-booka Sprawiedliwość: jak postępować słusznie ?. W publikacji autor stawia pytania o to, w jaki sposób ludzie powinni traktować siebie nawzajem oraz czym powinno być prawo i jak należy zorganizować społeczeństwo. Dylematy trudne do rozstrzygnięcia, więc teza, że z każdej idei wynika inny sposób myślenia o sprawiedliwości jest dość oczywista.

Próbę odpowiedzi podejmuje Michael Joseph Sandel, amerykański filozof polityczny. Wikipedia informuje, że autor od 1981 roku wykłada na Wydziale Nauki i Sztuki na Uniwersytecie Harvarda, gdzie przez dwie dekady prowadził kurs Sprawiedliwości. W kursie wzięło udział ponad 15000 studentów - był więc jednym z najczęściej uczęszczanych w historii Harvardu.  

W 2005 roku kurs został nagrany i jest oferowany online dla studentów za pośrednictwem Harvard Extension School. Oglądały go dziesiątki milionów ludzi na całym świecie, w tym w Chinach, gdzie Sandel został okrzyknięty „najbardziej wpływową postacią zagraniczną roku 2011”.

Skróconą formą tego nagrania jest 12-odcinkowy serial telewizyjny Sprawiedliwość: jak postępować słusznie?. Odcinki są dostępne na stronie Justice with Michael Sandel i możemy go obejrzeć za pośrednictwem YouTube.

Oferowana nam książka jest pozycją towarzyszącą kursowi. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz