wtorek, 1 czerwca 2021

Powrót do szkół

Najnowszy reserch sieci ma związek z ogłoszonym 24 maja 2021 roku przez Ministra Edukacji i Nauki  nowym kierunkiem polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021, tj.

Działania w zakresie wsparcia wychowawczego i psychoprofilaktycznego środowiska szkolnego w sytuacji kryzysowej wywołanej pandemią

Jak pomóc uczniom, rodzicom i nauczycielom, korzystając z materiałów dostępnych online?

Serwis Biura Edukacji m.st. Warszawa zachęca do pobrania gotowych materiałów i scenariuszy, które można wykorzystać na zajęciach po powrocie dzieci do szkół.  Są to propozycje, które pomogą nauczycielom  przeprowadzić w klasach zajęcia integracyjne. Zachęcą do wrażliwego i pełnego szacunku spojrzenia na siebie nawzajem, a także do otwartości na różnorakie uczucia i doświadczenia dzieci po długim okresie nauki poza społecznością szkolną. 

Scenariusze do pobrania 👉 TUTAJ

Portal epedagogika.pl proponuje warsztat, który ma na celu wesprzeć umiejętności komunikacyjne rodziców wczesnych nastolatków – klas VII i VIII oraz wyposażyć ich w narzędzia, które pozwolą uniknąć nadmiernego nacisku i zbudować pozytywny kontakt.

Scenariusz warsztatu 👉TUTAJ

Ze strony portalu Szkoła od Nowa możecie pobrać darmowy ebook dla nauczycieli i dowiedzieć się, w jaki sposób wspierać uczniów w momencie powrotu do edukacji stacjonarnej.

Pobierz ebook 👉TUTAJ 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz