poniedziałek, 18 października 2021

Gombrowicz - pisarz argentyński?

Pośród nowości Ibuk Libra pojawiła się poświęcona Witoldowi Gombrowiczowi monografia Spojrzenia z zewnątrz Ewy Kobyłeckiej-Piwońskiej. Książka gorącą nowością już nie jest, bo w wersji papierowej została wydana w 2017 roku. W tym samym roku ukazał się też tytuł Klementyny Suchanow Gombrowicz. Ja, geniusz (i jest to pierwsza pełna biografia polskiego pisarza). 

Wyjątkowość dostępnej na Ibuku publikacji polega na tym, że dzieło pisarza jest rozpatrywane jako włączone do argentyńskiego kanonu literackiego i funkcjonujące w jego obrębie. Okazuje się, że twórczość Gombrowicza, która dla nas jest wręcz arcypolska, miało i ma wpływ na literaturę argentyńską. Wszak Argentyna była dla pisarza drugą, choć przybraną ojczyzną. 

W dobie, kiedy tak wiele mówimy o wielokulturowości takie spojrzenie z zewnątrz na twórczość autora Ferdydurke może okazać się bardzo ciekawe i inspirujące.

Zapraszamy po odbiór kodów PIN niezbędnych, by korzystać z bogatych zasobów elektronicznych dostępnych na platformie:

👫osobiście (w wydziałach bibliotecznych)

📧mailowo wypozyczalnia@cen.info.pl (w temacie prosimy podać hasło IBUK, a w treści numer karty bibliotecznej oraz imię i nazwisko)

📞telefonicznie tel. 54 231 33 42 wew. 31.

Nasza biblioteka oferuje 2817 pozycji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz