środa, 25 stycznia 2017

Zima, zima, zima!

 
Ferie zimowe w naszym regionie za pasem, dlatego z uwagą czytamy prognozy pogody. Mamy nadzieję na zimę taką, jak na załączonych obrazkach. Te i inne bajkowe widoki możecie obejrzeć z bliska (i w oryginale!) w naszej czytelni. Gościmy wystawę wyjątkowych prac plastycznych dzieci z różnych zakątków świata. Jakich? Sami sprawdźcie! 

Wystawa powstała we współpracy z Galerią i Ośrodkiem Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. 
Bez względu na aurę na zewnątrz,warto znów zobaczyć zimę marzeń oczami dzieci.

Warto również spędzić z nami trochę czasu, bo przygotowaliśmy ciekawy program dla dorosłych i dzieci, nauczycieli i uczniów.


ZAPRASZAMY
                                                                   
                                                                                       

niedziela, 22 stycznia 2017

Ubierz się w książkę

Ostatnio żartowaliśmy sobie w naszym gronie, że gdybyśmy dzielili się z Wami spontanicznie wszystkim, o czym chcemy powiedzieć, to ukazywało by się po kilka postów dziennie. A przecież nie chcemy zasypywać Was postową lawiną i dlatego trochę hamujemy. Niemniej - kilka tekstów czeka z niecierpliwością na opublikowanie😏.

Nie możemy jednak powstrzymać się przed pokazaniem naszych poczynań z końca ubiegłego tygodnia. Robiliśmy, zresztą nie po raz pierwszy, sleeveface. To taka nowoczesna, kreatywna i zabawna forma popularyzacji naszych zbiorów.

Każda kolejna sesja daje coraz lepsze efekty, bo wbrew pozorom nie jest łatwo wpasować się w kadr tak, aby wszystkie elementy się zgrały. Niektóre nasze dokonania są już bliskie mistrzostwu i jesteśmy z nich baaaaaardzo dumni.

Głosujcie na najlepsze sleeveface na naszym facebooku.Przy okazji - pozdrawiamy Krzysztofa K.
(i wcale nie mamy na myśli Krzysztofa Kolumba!!!)