środa, 15 kwietnia 2020

Co można robić w domu?

Dzisiaj propozycja dedykowana  nauczycielom bibliotekarzom w sposób szczególny. Zajrzyjmy do wydawanych w naszym środowisku czasopism online. Najnowsze numery Biuletynu Nauczycieli Bibliotekarzy oraz Dialogów Bibliotecznych pochodzą jeszcze sprzed ery koronawirusa. 

Ósmy rocznik BNB (2019/8) za temat przewodni ma Niepodległą. Warto jednak do niego wrócić planując pracę na kolejny rok szkolny bez #zostańwdomu, ponieważ zawiera na przykład ciekawe teksty dotyczące gier miejskich i ich miejsca w edukacji. 
W dwudziestym czwartym zeszycie Dialogów Bibliotecznych (2/2019) można przeczytać takie słowa:

"Zrewolucjonizował niemal każdą sferę ludzkiego życia. Stał się narzędziem edukacji, pracy, rozrywki i budowania sieci kontaktów społecznych. Internet – bo o nim mowa – niesie ze sobą wiele dobrodziejstw, jeżeli korzysta się z niego w sposób odpowiedzialny, celowy i bezpieczny."
Anna Marcol, "Bezpieczny Internet..."

Dziś to stwierdzenie jest chyba jeszcze bardziej aktualne niż pod koniec ubiegłego roku.
I wreszcie last but not least: Biblioteka w Szkole w nowej odsłonie - oczywiście wersja elektroniczna. Zespół redakcyjny wykonał iście tytaniczną pracę i oddał w ręce swoich prenumeratorów naprawdę zasobny i ciekawy portal. Na pewno otrzymaliście już do niego kod dostępu, który jest gratisem do rocznej lub półrocznej prenumeraty czasopisma. Cóż, prawa rynku są bezlitosne, ale czeka bogactwo inspirujących treści, od których trudno się oderwać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz