poniedziałek, 20 kwietnia 2020

Co można robić w domu?zytamy czasopisma oświatowe dostępne online. To dobry moment, żeby nadrobić zaległości, których zapewne trochę się nagromadziło. Oczywiście nie wszystkie czasopisma udostępniają bezpłatnie swoje pełnotekstowe wersje. Te działające komercyjnie podlegają nieubłaganym prawom rynku i nie mogą sobie na to pozwolić. Dlatego skupiliśmy się na tych, które w całości i bez dodatkowych obwarowań są dostępne zdalnie, a jest ich co najmniej kilka. Tematyka artykułów zainteresuje nie tylko nauczycieli, ale również rodziców, szczególnie tych, którzy chcą lepiej rozumieć meandry edukacji. Polecamy Waszej uwadze:


W_Cyfrowej_Szkole - zaczynamy od tego tytułu, bo do dzisiejszych czasów jest bardzo adekwatny. Znajdziemy tu nie tylko teksty o narzędziach nowoczesnych technologii, ale również o tym, w jakim celu i w jaki sposób wprowadzać je do szkoły i wykorzystywać dla polepszenia edukacji. Uwaga - każdy numer jest do pobrania, wystarczy paskiem przesunąć stronę do dołu.

Hejnał Oświatowy - w krakowskim Hejnale, natrafiliśmy na bardzo aktualne stwierdzenie: "Zadanie kształtowania kompetencji przyszłości nie dotyczy tylko samych wychowanków, ale również nauczycieli sterujących procesem edukacyjnym" (M.Sula-Matuszkiewicz). Numery o wiodących tematach, na przykład: Pozytywny klimat szkoły, Kompetencje społeczne a rozwój osobowy nauczyciela, Szkoła rozwijająca samodzielność, kreatywność i innowacyjność, zainteresują wszystkich, którym bliskie są sprawy edukacji.

Meritum - otwórzmy, gdy chcemy poznać najnowsze, gorące edukacyjne trendy. Zawartość ostatniego numeru dostępna jest po prawej stronie ekranu. Starsze są w archiwum numerów, które na pierwszej stronie ma 2006 rok. Aby szybko dotrzeć do nowszych, wystarczy wpisać poszukiwany rocznik w małe okienko u góry tabeli.

Biuletyn_Pilskiej_Oświaty - a w nim wiele tekstów przygotowanych przez nauczycieli praktyków opisujących krok po kroku swoje działania. Na czas zdalnego nauczania czytelnicy otrzymali 👉 specjalny numer interaktywny

Gdyński Kwartalnik Oświatowy - elektroniczna wersja cenionej w środowisku publikacji. Na stronie internetowej znajdujemy na razie trzy numery, ale zawartość wszystkich godna polecenia dla nauczycieli i rodziców.

UczMy - Kujawsko-Pomorski Przegląd Oświatowy, o którym pisaliśmy kilka postów wcześniej TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz