środa, 27 stycznia 2021

TIK-owe lekcje

Czy znacie portal Wordwall? Jest jednym z wielu zasobów online umożliwiających korzystanie z gotowych oraz tworzenie własnych ćwiczeń interaktywnych. Dzisiaj powiem o tej pierwszej możliwości, która pomoże nauczycielom ożywić i uatrakcyjnić lekcje. Aby korzystać z bogatych zasobów Wordwall, nie trzeba się logować, a zadania mogą być odtwarzane na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu: komputerze, tablecie, telefonie czy tablicy interaktywnej. Uczniowie mogą grać sami lub pod opieką nauczyciela, zmieniając się w czasie zajęć.

Jak to zrobić? Wystarczy wejść na stronę 👉https://wordwall.net/pl i wśród „Przykładów naszej społeczności”, czyli udostępnionych publicznie ćwiczeń przygotowanych przez osoby zarejestrowane na portalu, wyszukać i wybrać odpowiednie:

To samo ćwiczenie możemy wykonać, korzystając z różnych szablonów. Uczniowie mogą pracować z tą samą zawartością na różnych szablonach. Opcje można zmienić bez konieczności logowania się na portalu:


Materiały można także wydrukować. Większość szablonów jest dostępna w wersjach – interaktywnej i do wydruku.

Jeśli jeszcze nie pracowaliście z Wordwall - wypróbujcie go już dziś. W kolejnych postach powiem o korzyściach z założenia tu konta.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz