wtorek, 23 lutego 2021

TIK-owe lekcje

Zgodnie z wcześniejszą obietnicą, dzisiaj ciąg dalszy zabawy z Wordwall.net. O tym, jak znaleźć ćwiczenie odpowiednie dla naszych uczniów pisałam w poście sprzed miesiąca TUTAJ.

Dzisiaj o korzyściach z założenia tu konta. Zacznijmy od tego, jak to zrobić. Na platformie są dwa miejsca, z których możemy zacząć:

Najłatwiej zarejestrować się na Wordwall.net, jeśli mamy już konto na dysku Google. Jeśli nie – wpisujemy inny adres e-mail i hasło. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem i odkliknijcie ten fakt w tym małym okienku.

Kiedy już mamy konto, możemy sprawdzić jego ustawienia:


Kolejny krok to udostępnienie uczniom wybranego ćwiczenia:

1. Wybieramy ćwiczenie:

2. Wybieramy „Udostępnij”. 3. Jeżeli chcesz, aby uczniowie wykonali to ćwiczenie, wybierz „Zadaj zadanie”.4. Teraz możesz ustalić czy wykonają ćwiczenie anonimowo, czy powinni się podpisać, np. Zosia P. Możesz też wyznaczyć termin wykonania zadania. 


5. Pozostaje skopiować łącze i wysłać je swoim uczniom:

6. W wyznaczonym czasie w panelu „Moje wyniki” zobaczysz kto i kiedy wykonał ćwiczenie, a nawet sprawdzisz statystyki dotyczące całej klasy:Pozostaje jeszcze wyjaśnić, jak samemu przygotować ćwiczenie, ale o tym kolejnym razem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz