środa, 31 marca 2021

Nowy numer UczMy poleca się do czytania

Ukazał się  drugi, marcowo-kwietniowy numer Kujawsko-Pomorskiego Przeglądu Oświatowego UczMy (Nr2/2021) z tytułem przewodnim "Edukacja przyrodniczo-matematyczna". Otwiera go artykuł Ewy Olejnik z KPCEN we Włocławku "W pasji jest moc!". Skąd tę pasję brać? Jak zarażać nią swoich uczniów? Jak rozbudzić zainteresowania przyrodnicze uczniów? Są to ważne pytania, odpowiedzi na które stara się udzielić również dr Violetta Panfil-Smolińska z KPCEN w Bydgoszczy oraz autorzy kolejnych tekstów. Propozycji, będących jednocześnie innowacjami pedagogicznymi, jest mnóstwo: zastosowanie czujników pomiarowych, współpraca z uczelniami wyższymi, wreszcie - metoda jakże nam bliska - wykorzystanie escape room-u.

W numerze są również treści dla nauczycieli innych przedmiotów: o Tygodniu Języka Polskiego, o innowacyjnych metodach pracy z kanonicznymi tekstami lektur, o tym, czego można uczyć "przy okazji" na lekcjach wychowania fizycznego.

Cyfrową postać czasopisma można przejrzeć👉 TUTAJ. O wersje papierowe pytajcie w swoich bibliotekach szkolnych. Można je także pobrać u nas, w siedzibie KPCEN we Włocławku.

źródło obrazka: www.unDraw.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza