Polska i zagraniczna literatura dotycząca neurodydaktyki cieszy sią coraz większym zainteresowaniem nauczycieli, którzy zauważają, że edukacja przyjazna mózgowi jest najbardziej skuteczna. Dlatego wydana pod redakcją Mirosława Kowalskiego praca pod intrygującym tytułem Edukakcja i/a mózg. Mózg i/a edukacja kieruje na siebie uwagę, zwłaszcza w Tygodniu Mózgu.
Mózgi uczniów są prawdziwymi maszynami uczącymi się. Zrozumienie, jak przyswajają, przetwarzają i przechowują informacje jest nie tylko przydatne, ale i fascynujące. Czym są neurony lustrzane, jak działa hipokamp, jak mózg wykorzystuje dopaminę, a jak kortyzol? Na jakiej podstawie Howard Gardner opiera teorię pięciu umysłów przyszłości? I na koniec najważniejsze dla nas - jaki związek mają odkrycia neuronauk z procesem uczenia się i nauczania.
Należy uświadomić sobie, że wiedza zdobywana w szkole ma wpływ na późniejsze życie. Wpływ na ów proces mają nauczyciele ze swoim podejściem i sposobem wychowania. - twierdzą autorzy.
Warto pogłębiać wiedzę o tym, jak pracują mózgi naszych uczniów, aby lepiej ich rozumieć, modyfikować metody pracy, stwarzać w szkole środowisko sprzyjające radości, kreatywności i innowacyjności.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz